On-page SEO

VYLEPŠÍME VAŠE STRÁNKY PRO VYHLEDÁVAČE

Obsah na stránce je pro vyhledávače klíčový. Existuje však několik dalších prvků, které se nazývají On-page faktory a v rámci optimalizace stránek dokáží posunout váš web na přední pozice ve vyhledávání. Pokud chcete získat více zákazníků organickým způsobem, určitě se zaměřte na následující kroky. Nebo se nám ozvěte a my vám poradíme.

Titulek (Title)

V kódu stránky najdete část nazvanou title, která se nachází hned v úvodu, a i z toho důvodu je pro vyhledávače vysoce relevantní. Ke každé stránce byste tak měli mít unikátní titulek, který obsahuje klíčová slova a informace o obsahu stránky. Jen máte pouze 56 znaků, do kterých se titulek musí vejít. Aby toho nebylo málo, tak je důležité, aby se lišil od ostatních a zaujal natolik, že na něj lidé budou více klikat.

Popisek (Meta description)

Na titulek navazuje popisek, u kterého se můžete trochu rozepsat. Máte na něj až 160 znaků, a tak můžete zmínit některé své konkurenční výhody. Opět platí, že by měl být pro každou stránku webu unikátní.

Nadpisy – H1, H2, H3…

Obsah na stránce je důležité různě členit, k čemuž můžete využít nadpisy, které navíc ocení i vyhledávače. Pohrajte si s textem a rozdělte jen na různě úrovně, které právě vyjádří nadpisy. Hlavním nadpisem – zároveň i nejdůležitějším – je H1, od kterého pak v návaznosti na obsah stránky snižujete úrovně nadpisů. V nadpisu využívejte klíčová slova, která jsou využita i v titulku.

Obrázky

Nezapomínejte, že obsah je i vizuální. Proto je důležité se zaměřit i na optimalizaci obrázků a jejich pojmenování, ve kterých můžete využít klíčová slova. Kromě popisků v alt textu pracujte i s datovou velikostí obrázků. Před nahráním je zkompírujte, aby se rychleji načítali na stránce, ale jejich kvalita zůstala nezměněna.

URL adresa

Drobný detail na závěr, který však opět dokáže posílit vaše stránky. Pokud se vám podaří dostat do URL klíčovou frázi, nemáte vyhráno, ale máte náskok před konkurencí. 

A nikdy už zavedenou URL adresu neměňte. Nikdy.

Můžeme poradit? Kontaktujte nás!

Údaje zadané do formuláře budou zpracovány a uchovány v souladu s našimi pravidly pro zpracování osobních údajů jen a pouze za účelem vyřízení Vaší záležitosti.