Budování zpětných odkazů

LINKBUILDING A RELEVANTNÍ ZMÍNKY

V rámci optimalizace pro vyhledávače (SEO) se zaměřujeme na tzv. off-page faktory, které společně s on-page faktory ovlivňují, na jakém místě se vaše stránka zobrazí ve vyhledávání. Díky správnému nastavení se obsadíte přední pozice ve vyhledávačích Googlu i Seznamu, a získáte tak více návštěvníků webu.

Budování zpětných odkazů

Zatímco on-page faktory můžete v rámci optimalizace snadno vylepšovat, práce na off-page faktorech je trochu komplikovanější. O to větší váhu však zpětné odkazy mají. Jde o hypertextové odkazy, které míří na váš web z jiných stránek. Je snadno odvoditelné, že čím více takových odkazů je, tím lépe je váš web hodnocený. Důležité je však také odkud odkazy na váš web míří. Pro získání vysokého hodnocení relevance vlastních stránek potřebujete odkazy z kvalitních webů.

3 tipy pro dobrý zpětný odkaz

Zdroj odkazu – při honbě za získáváním zpětných odkazů se často majitelé webu snaží o kvantitu. Pro posílení pozice ve vyhledávačích je však potřeba dbát na kvalitu. Web, na kterém bude zpětný odkaz by měl být pro vlastní uživatele relevantní. V ideálním případě by měl být obsahovat témata, o kterých se píše na vašem webu.

Text odkazu – slovo nebo slovní spojení, ze kterého je možné se prokliknout na vaši stránku, by mělo být zvoleno na základě analýzy klíčových slov.

Stáří odkazu – pravidelně kontrolujte své zpětné odkazy. Může se stát, že budou smazány. Stejnou váhu ve výsledném hodnocení má i samotné stáří odkazu. Novější odkazy jsou lépe hodnocené, a tak je potřeba na budování zpětných odkazů pracovat průběžně.

Zmínky na sociálních sítích

Sociální sítě získávají stále důležitější roli v rámci marketingového mixu. Kromě přímého prodeje, rozvíjení značky či budování komunity jsou důležité i v rámci SEO, kde každá zmínka vaší stránky posiluje hodnocení vašeho webu. Vyhledávače dnes registrují, kdy, kým a jak často je vaše stránka zmíněna na sociálních sítích.

Můžeme poradit? Kontaktujte nás!

Údaje zadané do formuláře budou zpracovány a uchovány v souladu s našimi pravidly pro zpracování osobních údajů jen a pouze za účelem vyřízení Vaší záležitosti.